lepsze finasowanie związane z usuwaniem skutków powodzi
<<<więcej>>>Plan szkoleń
<<<więcej>>>Projekt rozporządzenia
<<<więcej>>>Opinia SCiAE na temat funkcjonowania programu
<<<więcej>>>1 października 2024 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2024 poz. 1473)
Podstawowym instrumentem kierowanym do właścicieli lub zarządców budynków wielorodzinnych, w tym do wspólnot mieszkaniowych, jest zwiększenie premii remontowej udzielanej na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2023 r. poz. 2496). Premia ta w przypadku budynków uszkodzonych w wyniku powodzi wynosi 50%, zaś w przypadku budynków wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wynosi 60% kosztów przedsięwzięcia remontowego.
Dodatkowo, dla samorządów gminnych i inwestorów budownictwa społecznego przewidziana jest premia MZG o podwyższonej wysokości 70% kosztów przedsięwzięcia remontowego. Podstawowym instrumentem kierowanym do właścicieli lub zarządców budynków wielorodzinnych, w tym do wspólnot mieszkaniowych, jest zwiększenie premii remontowej udzielanej na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2023 r. poz. 2496). Premia ta w przypadku budynków uszkodzonych w wyniku powodzi wynosi 50%, zaś w przypadku budynków wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wynosi 60% kosztów przedsięwzięcia remontowego.
Dodatkowo, dla samorządów gminnych i inwestorów
budownictwa społecznego przewidziana jest premia MZG o podwyższonej wysokości 70%
kosztów przedsięwzięcia remontowego.